Instagram Gizli Hikaye Nasıl Görülür?

Instagram hikayeler, kullanıcıların kullanmaktan en çok hoşnut olduğu Instagram özellikleri arasında yer almaktadır. Ancak gizli hikayeler görülmemektedir.

Instagram Hikaye Özelliği

Instagram hikaye özelliği, Instagram’a geldiği ilk günden bugüne kadar çokça sevildi. Bilindiği üzere Instagram ilk oluşturulduğu dönemde hikaye özelliği platformda yer almıyordu. Ancak sosyal medya platformları birbirinin özelliklerini kullanmaya başladıktan sonra Instagram’a da hikaye özelliği geldi. Hatta Instagram’ın da diğer platformlara hikaye özelliği noktasında öncü olduğu görüldü.

Hikaye özelliği, sosyal platformlarda en sık kullanılan özellikler arasında yer almaktadır. Instagram hikaye kısmından paylaşılan fotoğrafların sitede kalacağı süre 24 saat ile sınırlıdır. 24 saatin ardından fotoğraf kendiliğinden silinmektedir. Elbette Instagram’ın yeni özelliği olan öne çıkart özelliği kullanıldığı zaman hikayenin tamamen silinmediği, 24 saatin ardından profildeki ilgili alana gömülü kaldığı görülür.

Instagram hikaye özelliği, kişiye özeldir ve profili gizli olan kişilerin paylaştığı hikayeler de gizlidir. Dolayısı ile bir kullanıcının paylaştığı hikayelere ulaşmak istiyorsanız ilke olarak o kişiyi takip etmelisiniz. Öte yandan kimi durumlarda takip ettiğimiz kişilerin de hikayelerinin görünmediği fark edilir. Bunun nedeni ise, kişinin paylaştığı hikayeleri görebilecek kişilerin özel olarak seçilmiş olmasıdır.

Gizli Hikayeler Görülebilir Mi?

Belirtilmiş olduğu gibi Instagram, kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini önemsemektedir. Bu nedene bazı işlemler sınırlandırılmıştır. Ancak bu durum bazı kullanıcıları rahatsız etmektedir. Gizli hikayelerin görüntülenememesi bu rahatsızlıklardan bir tanesidir. Ancak legal yöntemler ile Instagram gizli hikaye görmek mümkün değildir.
İllegal yöntemlerle Instagram gizli hikayelere erişim sağlayan bazı bireyler de bulunmaktadır. bunun için çeşitli sitelerin ve programların kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bu durum yeni bir güvenlik sorununu meydana getirecektir. Ayrıca Instagram’ın bunu fark etmesi, daha büyük yasal sorunları da beraberinde getirebilir. Bu nedenle illegal yöntemlere gidilmeden, Instagram’ın belirlediği ölçülerde platformu kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.
Instagram üzerinden merak ettiğiniz ve hikayelerini görmek istediğiniz bir hesap varsa, siz de bu hesabı takip etmeyi tercih edebilirsiniz. Takip isteğinizin kabul edilmesinin ardından hesabın yaptığı paylaşımları ve hikayeleri sorunsuz bir şekilde görebileceksiniz. Instagram gizli hikayeleri görmek, kişiyi takip etmekten geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir