Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Aktifleştirme Yöntemi

Sosyal medya hesaplarının güvenliği için farklı koruma yöntemleri kullanılıyor. İnternet ve sosyal medya dünyasının gelişmesiyle beraber güvenlik farklı bir noktaya geldi.
Son dönemlerde sosyal medya hesaplarında yaşanan kişisel bilgi sızdırılması bir çok kişinin mağdur olmasına neden oldu.

Sosyal medya hesaplarının dolandırıcılar tarafından ele geçirilmesini önlemek amacıyla yeni nesil koruma sistemleri geliştirildi. Bu sistemlerden bir tanesi iki adımlı doğrulama yöntemidir. İki adımlı doğrulama işleminde hesabınıza seçtiğiniz mobil numarası üzerinden ya da mail adresinize gelen kod üzerinden giriş gerçekleştirirsiniz. Bu yazımızda sizlere Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi nasıl yapılır? sorusunun yanıtını veriyoruz.

Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktifleştirilir?

Twitter sosyal medya uygulaması günümüzde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. İki adımlı doğrulama işlemini kullanmak mobil telefon numarasını sisteme kayıt etmeniz gerekir. İOS ve Android kullanıcıların tarayıcı uygulaması üzerinden yapması daha yararlı olacaktır. Twitter 2 adımlı uygulama sistemi yapabilmek için;

  • Profilinize giriş yaparak ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ seçeneğine tıklayın.
  • Ekranda gelecek ‘’Hesap’’ seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza ‘’Güvenlik’’ seçeneği çıkacaktır. Güvenlik seçeneği ekranından ‘’İki Faktörlü Yetkilendirme’’ bölümünü tıklayın.
  • Bu bölüm üzerinden size en uygun olan iki adımlı doğrulama sistemini seçebilirsiniz
  • Onay verdikten sonra kod mobil cihazınıza gönderilecektir.

Twitter’da İki Adımlı Doğrulama

Kimlik doğrulama uygulamasını gerçekleştirdikten sonra kod uygulama üzerinden cep telefonlarınıza iletilecektir. Bu doğrulama uygulaması sayesinde hesabınızı ele geçirmek isteyen kişiler herhangi bir şey yapamayacaktır. Twitter iki adımlı koruma yöntemi ile hem hesabınızı hem de telefonunuzu güvende tutabilirsiniz.

Twitter Geçici Şifre Kullanma

Twitter geçici şifre özelliği de en çok tercih edilen güvenlik yöntemlerinden bir tanesidir. Bu uygulamayı kullanmak için;

  • Ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapın,
  • Hesap ve güvenlik kısımlarını takip ettikten sonra iki faktörlü kimlik doğrulama kısmını işaretleyin,
  • Ek yöntemler’den geçici şifre alanını tıklayarak güvenli giriş yöntemini tercih edebilirsiniz.

İnternet üzerinden sosyal medya hesaplarınızı daha güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, siz de iki adımlama doğrulama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Veri hırsızlığı ve kişisel bilgilerin sızdırılması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız bu güvenlik uygulamasını kullanmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir