Twitter Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter, bireylerin güvenliğini ön planda tutmak adına engelleme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde istediğiniz hesaba engel koyabilir, istediğiniz hesabın engelini kaldırabilirsiniz.

Twitter Engellenenler Listesi

Twitter engellenenler listesi, platformun en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Bilindiği gibi 2 milyardan daha fazla sayıda kişi dünya üzerinde Twitter kullanıyor. Ülkemizde de milyonlarca kişinin Twitter hesabı bulunmakta. Buradan da anlaşılacağı üzere sosyalleşme noktasında ziyadesi ile önemli bir noktada yer alıyor.

Sosyal paylaşım platformlarından bir tanesi olan Twitter, amacı dahilinde 2006 yılından beridir hizmet veriyor. Platform üzerinde bireylerin hesabı bulunuyor. Bireyler hesaplarını takipleşmediği kullanıcılara kapatabiliyor. Ayrıca kişiler paylaşımlarından rahatsızlık duydukları hesapları engelleyebiliyor. Twitter’dan engellenen kişiler, Twitter engellenenler listesine giriyor. Ayrıca daha sonra tekrar bu listeye ulaşabiliyorsunuz ve daha önce engelmiş olduğunuz kişileri görüntüleyebiliyorsunuz. Bu listeye yeni kişileri de ekleyebilir veya engelli kişiler listesinden bazı hesapları kaldırabilirsiniz.

Twitter’dan engel kaldırma işlemi sanılanın aksine oldukça basittir. Bilgisayar üzerinden basit işlemleri gerçekleştirebilen ve Twitter kullanabilen herkes bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilir. Bahsedilecek olan adımları takip etmeniz durumunda siz de rahatlıkla Twitter engellenenler listesinden engellenmiş olan hesapları kaldırabilirsiniz.

Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter engel kaldırma için ilk olarak Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra yan gezenti menüsüne bakmanız gerekmektedir. Yan gezenti menüsünde daha fazla butonunun yer aldığını göreceksiniz. Daha fazla menüsünde ayarlar ve gizlilik ögesini göreceksiniz. Buraya tıklamanız durumunda karşınıza yine birden fazla başlık çıkacak. Bu başlıklar arasında yer alan gizlilik ve güvenlik kısmına giriş yapmalısınız.

Buraya kadar gelmişseniz sırada güvenlik altında yer alan engellenmiş hesaplar başlığını göreceksiniz. Engellenenler listesinin üst kısmında tümü ya da içe aktarılanlar ögeleri ve tıklama butonları mevcuttur. Eğer engellenenler listesine daha önce birden fazla sayıda hesap eklemişseniz ve tamamını görmek isterseniz tümü ögesine tıklamanız gerekmektedir.

Engellenenler listesinde yer alan bir kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız, hesabın yan tarafında yer alan engelle butonuna imleci getirmeniz durumunda imlecin üzerinde engeli kaldır yazısının belirdiğini göreceksiniz. Engeli kaldır butonuna tıklamanız durumunda Twitter engel kaldırma işlemi tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir