Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

instagram-6
Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri de Instagram. Fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri. Çok fazla kullanıcı olan Instagram’da bulunmayan bazı özellikler yan uygulamalar sayesinden tamamlanıyor.
Bunlardan biri de ‘Report’ Facebook’da paylaş butonu ile aynı işlevi görür. Bu işlem Instagram resmi olarak bulunmuyor. Bu nedenden yan uygulama olarak kullanılması gerekiyor. Repost for Instagram adı ile indirmesi ve kurulması gerekiyor.

Peki, Repost tam olarak nedir?
Repost başka birinin paylaştığı fotoğrafı kendi hesabınızdan paylaşmanızı sağlar. Örneğin: Beğendiğiniz bir manzara resmini Repost sayesinde anında kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz. Uygulama oldukça kullanışlı ve pratiktir.

Repost nasıl kullanılır.
Akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı kendi Instagram hesabınıza bağlıyorsunuz. Ardından paylaşmak istediğiniz fotoğrafı ‘Share Photo’ butonuna basarak, istediğiniz takdirde kendi yorumlarınızı da katarak kişisel hesabınızda paylaşıyorsunuz. Repost ettiğiniz fotoğraflarda ‘Repost’ yazısının ve resmi aldığınız hesabın adının bulunduğu bir şerit var. Bu şeridi ister beyaz ister siyah kullanabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız fotoğrafın sağına, soluna, üstüne ve altına koyabilirsiniz. Eğer fotoğrafın sizinmiş gibi gözükmesini istiyorsanız bu şeridini kullanmama şansınız var. Lakin Repost yaptığınız fotoğrafın hesabına bildirim gidiyor.

Kendi yorumlarınızı ve efektleri katabileceğiz kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak sevdiğiniz fotoğrafları kişisel hesabınızda paylaşabilecek. Ayrıca bu işlemi oldukça kısa bir sürede yapacaksınız. Hem güzel ve renkli bir fotoğraf arşivi oluşturmak hem de bu arşivi sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız Repost aradığınız uygulama. Uygulama İOS ve Android lerde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir