Instagram’da Popüler Olma Sırları

instagram-7
Facebook ve Twitter’dan sonra kurulup bugün onlarla aynı popülerliğe ulaşan Instagram, hiç şüphesiz her sosyal medya kullanıcısının telefonunda bulunan bir uygulama. Böyle popüler bir uygulamada, popülerlik yakalayıp ünlü olmak isteyen insanların sayısı da oldukça fazla. Sizin için bu yazımızda Instagram’da popüler olmanın yollarını derledik.
1. Öncelikle kolay ve dikkat çekici bir kullanıcı adı seçin. Bu sayede hafızalarda yer etmeniz kolaylaşacaktır. Kullanıcı adınızı adınız ve soyadınızı birlikte yazarak seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kullanıcı adı başka biri tarafından alındıysa yanına sayı ekleyerek yeni bir kullanıcı adı alabilirsiniz. Bu sayının uzun karışık bir sayı olmamasına dikkat edin. Paylaştığınız içeriklere göre de kendinize bir isim seçebilirsiniz. Örneğin; yemek resimleri paylaşıyorsanız içinde “yemek” kelimesi geçen kısa isimler sizi amacınıza ulaştırabilir.
2. Hangi konuda paylaşımlar yapacağınızı belirleyin. Seçtiğiniz konunun her insana hitap etmesine özen gösterin. Çoğunlukla yemek ve manzara fotoğrafları her kesimden insana hitap edebilmektedir. Bunların dışında güzelliğiyle ya da yakışıklılığıyla da popülerlik yakalayan insanları görebilirsiniz.
3. Seçtiğiniz konuyu fotoğraflamak için kamerası iyi olan bir cep telefonundan yararlanabilir, telefonunuzdaki uygulamalarla fotoğrafınızı güzelleştirebilirsiniz.
4. Mutlaka her gün en az 3 fotoğraf paylaşmaya özen gösterin. Fotoğrafı paylaşırken arka arkaya paylaşmayın. Birini sabah paylaştıysanız diğerini öğleyin, bir sonrakini de akşam paylaşın.
5. Arkadaşlarınızın fotoğraflarını beğenirseniz onlar da size teşekkürlerini fotoğraflarınızı beğenerek göstereceklerdir. Ayrıca fotoğraflarınızın altına popüler etiketler koymanız da beğeni sayısını arttıracaktır.
6. Takipçi sayınızı arttırmak için takipçi sayısı yüksek kişileri takip edin. Onların fotoğraflarını beğenip bol yorum yapın. Bu sayede onların takipçilerinden sizi görüp hesabınızı takip etmek isteyenler olacaktır.
7. En güzel fotoğrafınızı profil fotoğrafınız olarak ayarlayın. Profilinize kendinizi anlatan bilgileri kısa ve net bir şekilde yazın. Profilinizi açık tutmanız takipçi sayınızın artmasına yardım edecektir.
8. Takipçi sayısı fazla olan sayfalar, başkalarının çektiği güzel fotoğrafları da sitesinde paylaşabiliyor. Siz de güzel olduğunu düşündüğünüz fotoğrafları takipçi sayısı yüksek hesaplara göndererek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.
9. Fotoğraflarınıza yorum yazanlara teşekkür ederek onların sempatisini kazanabilirsiniz. Bu sayede sizi takip etmeye devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir