Instagram’da Çalınan Hesabı Geri Almak

instagram-8
Bazen öyle bir şey oluyor ki Instagram’a ”Biraz vakit geçireyim, bakayım ne yapmışlar, ne etmişler” niyetiyle girip ”Bir sorun oluştu, lütfen tekrar giriş yap.” uyarısıyla karşılaşabiliyorsunuz. Rahatça giriş yaparken, Kullanıcı adı veya şifre hatalı diye bir yazı çıkıyor karşına, yanlış girdim herhâlde diye deniyorsun fakat bir türlü giriş yapamıyorsun. İşte o gün tam anlamıyla güne kötü bir başlangıç yapmış oluyorsun çünkü hesabın çalınmış.

Instagram’ın takipçi hilesi ya da hile amacı ile birçok uygulamasına giriş yapmış ve hesabını kaptırmış olabilirsin, gün içinde birçok insan daha fazla takipçi istediğinden dolayı bilmedikleri siteler içinden Instagram kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyor ve olanlar ortada. Bir iki güvenilir site bulduğunuz zaman daha fazlasını aramamanız bizden size bir tavsiye olsun. Bilmediğiniz yerler üzerinden giriş yaparak hesabınızı çaldırabilmeniz çok yüksek bir ihtimal, erişim isteyen uygulamalar daha güvenilir olsa da onların da kötünün iyisi olduğunu ortada. Birçok kişisel Direct Messenger’ınız vardı belki de, ama hesabınız gitti. Bir tavsiye daha! Her ihtimale karşı asla hesabınızda gizli bir şey bırakmamanız. Aksi takdirde o gizli şeyleriniz deşifre edilebilir, sosyal birçok platformda paylaşılabilir. Hesabınızı kurtarmanın bir yolu yok mu diye bakınıyorsunuz sitelere tabii ki. Olmasına var da kurtarabilecek misiniz acaba? Çalan kişi sizin e-posta hesabınıza erişimini kesmiş olabilir o zaman işleriniz biraz daha zorlaşabilir. Nasıl yapıldığını hemen gösterelim.

https://help.instagram.com/368.191.326.593.075

Bu site başkasının eline geçen hesaplarınızı kurtarmaya yöneliktir. Gerekli soruları cevaplayarak adımları izlerseniz hesabınızı kurtarabilirsiniz fakat dediğimiz gibi eline geçen kişi sizin birçok etkileşiminizi kaldırmışsa -telefon dahil- bu işlem biraz zorlaşabilir. Haydi deneyelim o zaman!
Hesabımın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorum butonuna tıklayarak çıkan açıklamada lütfen bize bir şikâyet gönderin’e tıkladıktan sonra sizin için hazırlanmış kimin hesabı olduğuna dair olan soruyu sizin hesabınız ise Benim hesabım, bir arkadaşınızın hesabı ise Başka birinin hesabı olarak işaretleyebilirsiniz.

Peki ya e-postanıza giriş yapabiliyor musunuz? Giriş yapabiliyorsanız sorun ortadan kalkmıştır fakat yapamıyorsanız yapamadığınızı belirterek yeni bir e-posta adresi girmeniz gerekiyor. Eğer erişemiyorsanız gerekli alanları doldurduktan sonra hesabınızın hangi tür olduğunu da bildirip diğer adımları takip edebilirsiniz.

“Instagram’da Çalınan Hesabı Geri Almak” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir