instagram nedir?

Instagram Takipci Arttırma

Çağımız internet çağı. Bununla beraber birçok artı ve eksi yönü de hayatımıza giriyor internetin. İnternet bize dünyaya açılan kapı olarak gelmiş olsa da  bugün bizimde  dünyaya açılan kapımız  olmuş durumda. Bunu nasıl mı yapıyor sosyal paylaşım ağları ile elbette.

Bunlardan en çok kullanılanları ise bilindiği üzere instagram ve Facebook. 2012 yılında İnstagram’da  Facebook  bünyesine geçerek organize  olarak işleyen sosyal ağlara dönüşmüşlerdir.

instagram nedir?
instagram nedir?

Instagram nedir peki?

İnstagram üzerinden neler yapılır kullanıcı ne kadardır?

İşimizde yahut kişisel paylaşımlarımız da instagramı neden kullanmalıyız?

İnstagram sosyal bir fotoğraf paylaşma platformudur. 2010 yılını Ekim ayında piyasaya sürülmüştür en hızlı büyüyen şirketlerden biri olmuştur. Her gün 75 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır ve toplamda 300 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı vardır.

instagrami nasıl kullanmalıyız?
instagrami nasıl kullanmalıyız?

Bu geniş ağı nasıl kullanmalıyız?

İnstagram takipçi arttırma yöntemlerine göz atmakta fayda var bu konuda.

Bazı markalar için grafik veya karikatür paylaşmakta takipçilerin dikkatini çekmektedir. Eğer marka imajınız buna uygunsa böyle bir paylaşım yapabilirsiniz.

Beğeni ve takipçi sayınızı arttırmak öncelikle takipçi sayısı yüksek olan hesapları inceleyin ve bu hesaplardan fikirler edinin. Sizin içeriğinize uygun olan nedir tespit edin.

İhtiyaçlarını tespit ettikten sonra yapacaklarınız takipçi ve beğeni sayısınıu arttıracaktır.

Hashtag kullanımı bu konuda önemli ayrıntılardandır popüler olan hashtagı bulup paylaşımlarınızı da bu doğrultuda yaparsanız takipçi ve beğeni sayısını arttırarak daha fazla kişiye ulaşmanız mümkün. Videolar görsellere göre daha çok ilgi çeker ve video eklemelerinizi doğru yaparsanız bu da yararınıza olacaktır.

İnstagramın doğru kullanımı size iş olarak da geri döner. Ticaret ile uğraşıyorsanız resmi bir hesap edinerek ticaretinizi instagram üzerinden de yapabilirsiniz.

Kolaj yaparak içeriklerinizi paylaşmanız da size bir artı sağlayacaktır.

(Instapic Frames, Pic Collage, Collage Shaper, Photo Shaper, Collage Maker, vb). Kolaj paylaşımları daha çok içerik paylaşmanızı sağlar. Kolaj yaparken önemli olan farklı ancak alakalı paylaşımları bir araya getirerek yapmanızdır.

Görsellik üzerine kurulmuş olan bu platformda, fenomen olmak ve takipçi sayınızı arttırmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir