instagram unfollow yapanları bulma

Instagram Unfollow Yapanları Bulma

Sosyal medya platformları arasında en popülerden biri olan Instagram her geçen gün daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştır. Bu sebepten dolayı da adı geçen uygulama ile alakalı merak edilen oldukça fazla konu mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri “unfollow”  diye isimlendirilen durum olmakta ve pek çok kullanıcı Instagram takipçileri arasında unfollow olanları tespit etmek istemektedir.

instagram unfollow ne demektir

Unfollow Ne Demektir?

Okuyucularımız için söz konusu olan bu tabiri açıklamak yerinde olacaktır. Instagram’da bildiğiniz gibi dilediğimiz kişileri takip etmekte ve isterlerse o kişiler de bize takip isteği göndermektedir. Bu durum aslında karşılıkla olmakta ve pek çok kişi Instagram takipçisi kazanmak için istek göndermektedir. Burada amaç takip ettiğimiz kişinin de bizi takip etmesidir. Özellikle reklam almak ya da satış yapmak için takipçi sayısını artırmak isteyen kişiler bu yönteme başvurmaktadır.

Ancak bazı durumlarda hali hazırda takip etmekte olduğumuz kişiler sizi takibi bırakmakta ve o kişinin takipçi sayısı eksilmez iken sizinki otomatik olarak azalmaktadır. İşte bahsi geçen bu takip ettiğiniz bir kişinin sizi takipten çıkarmasına unfollow yapma adı verilmektedir.

unfollow yapanlar nasıl bulunur?

Instagram Unfollow Yapanlar Nasıl Bulunur?

İşte bu durumda olan pek çok kişi mevcut olan takipçi sayısının azaldığını fark ettiği zaman kimin ya da kimlerin takibi bıraktığını öğrenmek istemektedir. Bu durum takipçi sayısı az olan bireysel hesaplarda kolay tespit edilse de işletme hesapları ya da Instagram fenomenlerinin hesapları gibi takipçisi fazla olanlar için çok da kolay olmamaktadır.

Kimi zaman takipçi sayısını arttırmak amacı ile kendi takipçilerini karşılıklı olarak anlaşma yaptıkları sayfaların ya da profillerin hesaplarına yönlendiren kişiler de mevcut olmaktadır. Bu kişilerin anlaşma yaptığı sayfanın yönlendiği kişiler takibi bıraktığı zaman bir nevi yapmış oldukları anlaşmaya uyulmamakta ve kimlerin unfollow olduğunu bilmeleri son derece büyük önem taşımaktadır.

İşte bu aşamada Instagram takipçiniz iken unfollow yapan profilleri tespit etmek istiyorsanız bu amaç ile kurulmuş olan sitelerden yardım alabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken ise güvenilir bir site tercih etmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir