Instagram’dan Aldığım Ürün Defolu Geldi

Alışveriş yapmak da artık teknolojik olanaklar aracılığı ile sağlanmaktadır. Ancak kimi zaman bu aşamada belli başlı sıkıntılar yaşanmakta ve bunlar arasında en çok şikayet Instagram ile alakalı olmaktadır. Adı geçen bu site üzerinden satış yapan sayfaların sayısı son derece fazla olsa da ne yazık ki hepsinin kaliteli ve güvenilir bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün olmamaktadır. Bu sebepten dolayı da internette bu konuda aramalar yaptığımızda, “Instagram’dan aldığım ürün defolu geldi”, “Instagram’dan aldığım ürün gelmedi” ya da “yanlış ürün gönderildi” gibi şikayetlere sıklıkla rastlanmaktadır.

Instagram’dan Yapılan Bazı Alışverişler Mağduriyet Yaratıyor

Adı geçen bu site aslında bir sosyal medya platformu olsa da Instagram takipçisi kazanıp bunlara satış yapmak artık nerede ise bir iş kolu haline gelmiştir. Sırf bu iş için Instagram takipçi satın alma işlemi yapan sayfalardan dahi söz etmek mümkün olmaktadır.

Bahsi geçmekte olan bu işi hakkı ile yapan ve son derece kaliteli ve aynı zamanda kurumsal şekilde çalışan yerlerden bahsetmek mümkün olsa da ne yazık ki dolandırıcılık amacı ile ürün hesap açan sayfalar da varlığını sürdürmektedir.

instagramdan aldığım ürün yanlış geldi ne yapmalıyım?

Instagram’dan Aldığım Ürün Yanlış Geldi Ne Yapmalıyım?

Siz de aldığı ürün yerine daha başka alakasız bir ürün ya da hatalı-defolu bir diğeri ile karşılaşanlardansanız bu mağduriyeti giderebilmek amacı ile yapabileceğiniz belli başlı şeyler şunladır;

  1. Sayfa ile iletişime geçin. İlk olarak bu yöntemi deneyerek mevcut olan mağduriyeti hızlı bir şekilde giderebilirsiniz. Çünkü kimi sayfalar sehven başka ürün ya da defolu göndermekte ve müracaat edildiği zaman çözüm odaklı yaklaşmaktadır.
  2. Sayfa ile iletişime geçip olumsuz bir yanıt aldı iseniz bu aşamada süreci yargıya taşıyacağınızı belirterek durumun ciddiyetini anlatmak faydalı olacaktır.
  3. Ancak kimi yerler zaten dolandırıcılık amacı ile çalıştığı için bundan da anlamayacaktır. Bu aşamada yapılacak olan son iş ise elinizde yer alan fatura, fiş kargo teslim fişi ya da diğer tüm evraklar ile yargıya müracaat etmektir. Bu aşamada mevcut olan yazışma ya da telefon dökümleri de son derece faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir