instagram'da nasıl reklam verilir?

Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?

Günümüzde sosyal medya sitelerinde büyümek ve bu yerlerden para kazanmak pek çok kişinin tercih ettiği bir kazanç kapısı olmaktadır. Bu nedenle “Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?” sorusunun cevabı merak edilmektedir. Bilhassa Instagam’da satış yaparak para kazanan kişiler son derece dikkat çekmekte ve Instagram takipçi sayısına paralel olarak artış göstermek üzere, kayda değer tutarlarda paralar kazanmaktadırlar.

instagram'da reklam vererek para kazanmak

Instagram’dan Reklam Vererek Para Kazanmak İstiyorum

Siz de son derece karlı ve bir o kadar da zahmetsiz olan bu siteler üzerinden para kazanmak istiyorsanız ilk olarak kendinize bir konsept belirleyerek uygun bir sayfa ya da profil açmalısınız. Daha sonra ise dikkat çekici paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı arttırmaya çalışmalısınız. Ancak bilmelisiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan yalnızca paylaşım yaprak para kazanacak boyutta bir sayfaya sahip olmak çok zor ve hatta kimi durumlarda imkânsız olmaktadır. Bu aşamada akla gelen bir diğer yöntem ise sayfanızın reklamını yapmaktır.

reklam verirken nelere dikkat etmeliyiz

Instagram Reklam Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu sorunun cevabı aşağıdaki maddelerde açıklanmıştır.

  1. İlk olarak sayfanızın konseptine uygun bir site bulmalısınız. Örnek verecek olursak eğer tesettür kıyafetleri satacaksanız reklamınızı futbol odaklı bir siteye vermek, takipçi sayısı ne kadar fazla olurda olsun sonuç vermeyecektir. Bunun yerine Instagram takipçi sayısı daha az olsa bile söz gelimi şal yapma videoları paylaşan bir sayfa aracılığı ile reklam yapmak çok daha fazla katkı sağlayacaktır.
  2. Diğer bir husus ise takipçi sayısıdır. Reklamınızı yapacak olan sitenin takipçisi ne kadar fazla ise sayfanızın büyüme hızı da buna paralel olarak fazla olacaktır. Ancak kimi siteler takipçi kasma hileleri kullanmaktadır. Bu yüzden gerçekten büyük bir sayfa olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.
  3. Takipçi sayısının yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer detay beğeni ve görüntülenme sayılarıdır. Reklam vereceğiniz yere dair bu bilgilere de dikkat etmelisiniz.
  4. Son olarak tavsiyemiz yalnızca sade bir reklam değil ürün çekilişi ya da hediye verme yöntemi ile desteklenmiş bir reklam kampanyasıdır. Bu sayede son derece hızlı bir şekilde kalıcı takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir