Instagram’da Nasıl Hikaye Paylaşılır?

Hikaye ya da başka bir deyiş ile story paylaşmak Snapchat adı verilen bir sosyal medya platformunun özelliği iken her geçen gün daha da yaygınlaşmış ve Facebook, Instagram ve hatta Whatsapp’da bile kullanılır hale gelmiştir. Bilhassa Instagram’da hikaye paylaşmak son derece popüler bir hal almıştır. Mevcut olan filitreler ve sunulan farklı olanaklar ile pek çok kişi bu şekilde paylaşım yapmak istemekte ve buna bağlı olarak “Instagram’da nasıl hikaye paylaşılır?” diye merrak eden kişilerin sayısı da son derece fazla olmaktadır.

instagram hikaye

Instagram’ın Hikaye Özelliği

Instagram takipçisi kazanmak adı geçen bu sosyal medya platformunda başlıca amaçtır. Bundan dolayı da farklı ve dikkat çekici paylaşım yapmak son derece önemlidir. Bu yüzden de hikaye paylaşımı yaparak takipçi kazanmak sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Instagram hikayesi ile paylaşım yapar iken  siz e farklılıklar sunacak belli başlı özellikler ise şunlardır;

  1. Instagram Filtreleri

Bahsi geçen paylaşımı yapar iken gerek fotoğraflarınıza gerekse de videolarınıza filtreler koyabilirsiniz. Bu filtreler ile kılıktan kılığa girmek bir yana sesinizi değiştirebilir, çıkartmalar ekleyebilir, tersten oynayan ya da kendini tekrarlayan videolar çekebilir ve bu sayede çok daha dikkat çekici olabilirsiniz.

  1. Anket Özelliği

Söz konusu uygulamayı popüler hale getiren bir başka özellik ise yeni bir güncelleme ile eklenen anket özelliğidir. Kullanıcılar diledikleri konuda Instagram takipçilerinden fikir almak için anket yapabilmektedir.

  1. Canlı Yayın

Sıklıkla tercih edilen bir başka hikaye paylaşma özelliği ise canlı yayınlardır. Bu sayede anlık olarak yaşadığınız her şeyi direk olarak takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

instagram hikaye nasıl paylaşılır

Peki hikaye nasıl paylaşılır?

  1. İlk olarak söz konusu uygulamaya girerek oradan sol üst köşede buluna n profil resminize tıklamalısınız.
  2. Sonraki aşamada kameranız açılacak ve alt kısımda da bahsi geçen filtreler, yazı ya da canlı yayın seçenekleri görünecektir.
  3. Eğer yeni resim veya video çekmek yerine eskileri kullanmak isterseniz ekranı yukarı kaydırarak galerinize girebilir ve oradan de seçim yapabilirsiniz.
  4. Yapacağınız paylaşımı yeni oluşturup ya da eskilerinden seçerek hikayenizi dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir