Instagram ile İlgili Az Bilinen Gerçekler

Instagram her ne kadar yaygın kullanılan bir uygulama olsa da bazı detaylar gözden kaçmaktadır. Bu yazımızda instagram ile ilgili az bilinen gerçekleri açıklayacağız. Öyle ki kimi zaman çok ihtiyaç duyduğumuz özellikler mevcut olmakta ancak bilgi sahibi olmadığımız için kullanmak mümkün olmamaktadır.

Instagram ile İlgili Az Bilinen Gerçekler

Siz de Instagram ile alakalı az bilinen bazı özellikleri öğrenmek istiyorsanız işte detaylar;

Takip ettiğiniz kişilerden bildirim alın

Hemen hemen her Instagram kullanıcısının en az bir tane beğenerek takip ettiği ve hiçbir gönderisini kaçırmak istemediği sayfalar mevcut olmaktadır. İşte bu sayfalardan ya da profillerden paylaşım yapıldığı zaman bildirim almanız mümkün. Bunun için ise yapmanız gereken tercih ettiğiniz sayfayı açıp sağ üstteki seçenekler sekmesine tıklamak ve oradan da “gönderi uyarılarını etkinleştir” sekmesini işaretlemektir. Bu sayede yapılan her paylaşımda bildirim alabilirsiniz.

Arama geçmişini silebilirsiniz

Her gün defalarca girdiğimiz Instagram’da sık sık bazı sayfaları ya da profilleri aramakta ve belki de stalk yapmaktayız. İşte sizin de böyle bir arama geçmişiniz var ise ve görülmesini istemiyorsanız son derece kolay bir şekilde silebilirsiniz. Bunun için ise üst tarafta yer alan seçenekler sekmesine tıklamalı ve “arama geçmişini temizle” seçeneğini işaretlemelisiniz.

Beğendiğiniz her gönderi otomatik olarak arşivleniyor

Kimi zaman Instagram takipçilerimizin ya da takip ettiğimiz hesapların gönderilerini beğenir ancak daha sonra yeniden görüntülemek istediğimizde kimin paylaştığını hatırlayamayız. İşte bu aşamada imdadımıza bahsettiğimiz bu özellik geliyor. Daha önceden beğenmiş olduğumuz bu gönderi seçenekler sekmesinde yer alan beğendiğiniz gönderiler bölümünde depolanmaktadır. Bu bölümden kolaylıkla gönderiye erişme olanağı yakalayabilirsiniz.

Instagram’da veri kullanımını azaltabilirsiniz

Herkesçe de malum olduğu üzere internet hayatımızın her aşamasında son derece gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu yüzden bilhassa mobil verileri dikkatli kullanmak yarı yoldan kalmamak adına son derece önemlidir. Bu aşamada Instagram’da veri kullanımını azaltmak size son derece büyük fayda sağlayacaktır. Bunun için ise yapmanız gereken yine sağ üstten “ seçenekler” sekmesine tıklamak ve oradan da “mobil ağ kullanımı”nı seçmektir. Açılacak olan yeni pencere üzerinden ise “daha az veri kullan” sekmesini seçerek Instagram’da mümkün olan en az veri kullanımı ile vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir