instagram

Instagram’a Yardımcı Programlar

Hayatımızda büyük yer edinen instagram tek başına kullanıldığında bile çok zevkli iken, akıllı telefonlarımızın nimetlerinden yararlanıp üçüncü part uygulamalar ile çok daha zevkli hale gelmesi mümkün. Öncelikle konuya girmeden belirtmeliyiz ki, bu hazırladığımız konu android işletim sistemi kullanan instagram kullanıcıları içindir.

1 – InstaMessage

İnstagram kullanıcıları için son dönemlerde gelen dm özelliği öncesinde herhangi bir mesajlaşma özelliği yok idi. Bu boşluğu dolduran program ise InstaMessage oldu. Uygulama sayesinde, çevrenizdeki kişileri bulabilirken, aynı zamanda genel olarak popüler kişileri de görebiliyorsunuz. Beğeni ve takip edebildiğiniz uygulama ile, profilinize giren kişileri görebiliyorsunuz. Tabii ki son kişiyi görebiliyorsunuz. Daha fazlasını görebilmek için premium üyelik almanız gerekmektedir

Layout From Instagram

Instagram’ın yapımcılarının geliştirdiği bu program sayesinde kolay benzeri farklı görselleri oluşturmanız çok kolay ve zevkli hale getirilmiş durumda. Çektiğiniz üç fotoğrafı tek bir karede birleştirebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları belli açılarda döndürüp yansımalarını oluşturabilirsiniz.  Uygulamada en fazla 9 resimi bir anda kombin edebiliyorsunuz.

Instagram Boomerang

Yine Instagram’ın yapımcılarından hazırlanmış bir uygulama olan boomerang ile nostaljiyi yaşamak mümkün. Eskiden bir stickpadlerin üzerine ardı ardına görselleri çizerdik. Sayfaları hızlıca çevirdiğimizde hareket ediyormuş gibi gözükürdü. İşte bu uygulama yeni dönemde slow motion denilen olayın pratiğe dökülmüş hali. Kameranızı açtıktan sonra 10 kare olacak şekilde fotoğrafınızı çeker ve ardı ardına ekleyerek mini videolar oluşturur. Hazırladığınız mini videoları instagram hesabınızda paylaşabiliyorsunuz.

InstaSize

Bu uygulama sayesinde birçok efekti ücretsiz bir şekilde fotoğraflarınıza uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde fotoğrafları kolajlama seçeneği ile güzel fotoğrafları ortaya çıkartabilirsiniz. Ayrıca, eklediğiniz veya çektiğiniz fotoğraflara yazı veya notlar ekleme seçeneği uygulamayı bir adım öne çıkaran özelliklerden, çekilen fotoğraflara ise kendi ekstra bir özelliği olarak renk canlandırma yöntemi ile parlaklık ve çözünürlük kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir