Akıllı Telefonlarda Instagram Nasıl Kullanılır?

instagram-1Akıllı telefonlar artık yanımızda taşıdığımız, elimizden hiç düşürmediğimiz iletişim aracımız haline geldi. Bu işlevsellik sayesinde bir de birçok sosyal ağ uygulamaları kullanılmaya başlandı. Twitter ve Facebook derken şimdi ise Instagram var karşımızda.

Güncel fotoğrafların düzenlenerek paylaşım yapıldığı şu anda dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, bu sıralar popülerliği ile herkesin dilinde. Peki, nasıl kullanılır bu uygulama yahu diyecek olursanız;

Instagram’a kaydolduktan sonra sizin için serüven tam anlamıyla başlamış demektir. Yeni insanlar tanıyıp, birçok değişik fotoğraf görebilecek, eski veya yeni birçok arkadaşınızın nerede ne yaptığını yeri geldiğinde öğrenebilecek ve eski arkadaşlarınız veya Instagram üzerinden yeni arkadaşlık kurmak istediğiniz insanlar ile ”Direct Message” servisinden yazışabileceksiniz. İlk olarak profilinize girip bir profil resmi belirleyip kendiniz hakkında detaylar ekleyip ilk fotoğrafınızı paylaşmaya ne dersiniz? Fotoğrafınızı paylaşmadan önce birçok efekt ile tekrardan fotoğrafınızı renklendirebilirsiniz! Paylaşmadan önce, bir kaç popüler sözcüğü hashtag olarak (#blablabla) ekleyerek paylaşmanız yeni insanlar ile yeni etkileşim demek. Daha sonra bir kaç arkadaşınızı Keşfet’in arama motorundan arayıp takip etmeyi ve aynı zamanda fotoğraflarını incelemeyi deneyin. Tabii ki bazı kullanıcıların profili gizli olabilir ve sizin isteğinizi onaylayana kadar göremeyebilirsiniz. Bu sırada takip ettiğiniz insanların ana sayfanızdaki çıkacağını da kendiniz gözlemleyeceksiniz. Bir fotoğrafı mı beğendiniz? Haydi, iki kere çift tıklayarak beğenelim ve kullanıcıya bir bildirim gönderelim!
Daha sonra ise sizin için keşfet butonundaki rastgele insanları tanımak kalıyor. Kim olduklarını bilmeseniz de ilgi alanınıza girdiğini düşündükleri kullanıcıları listeliyorlar. Bu özellik sayesinde bir kaç kişi ile iletişim kurmak isteyebilirsiniz, bunun için ise ”Direct Message” sistemi var. Beğendiğiniz bir fotoğrafınızı bu kullanıcıya özel mesaj yolu ile yollamaya ne dersiniz?
En dikkat çekici konu; Konum belirtme! Birçok insan Facebook ve Twitter’da konum belirttiği gibi Instagram’da da konum belirtebiliyor. Bir daha bir fotoğraf paylaşacağın zaman GPS’ini aktifleştirip ”Haritaya Ekle” butonuna basman yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir