Bilgisayardan Instagram Nasıl Kullanılır?

instagram-114Dünya genelinde en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, kesinlikle zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz bir yer haline geldi. Sadece Instagram’a fotoğraf atarken daha güzel görünmesi için 10’a yakın uygulama mevcut telefonlarımızda. Peki ya bilgisayardan da bu uygulamayı kullanmak mümkün mü?

Normalde bilgisayarımızdan Instagram’a sadece giriş yapabiliyor, takip ettiğimiz kişilerin fotoğraflarını görebiliyor, profil urlsine tıkladığımız kişilerin fotoğraflarına göz atıp takip edebilmek gibi şeyler yapabiliyorsunuz. Ama bilgisayardan Instagram’ın sitesi üzerinden fotoğraf atamıyor, fotoğraf atamadığınızdan dolayı da filtreleme veya paylaşım da yapamıyorsunuz hayliyle. Tabii ki bunun içinde bir şey düşünmüşler. Bilgisayarınızı telefon yapabilen bir program;

BlueStacks ile Instagram Kullanma

Bu uygulama sayesinde android uygulamalarını ve oyunlarını aynı telefonunuzdaki gibi kullanabiliyor, yönetebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde artık bilgisayarınız hem telefon hem bilgisayar işlevini görebiliyor, bu da size daha harika bir deneyim sunuyor. Program çok basit bir ara yüze sahip. Bu yüzden kullanmakta kesinlikle zorlanmayacaksınız emin olabilirsiniz. Bu programı indirip kurduktan sonra, Instagram’a giriş yapabilmek için yeterli her şeye sahip olacaksınız.

Tek yapmanız gereken sadece uygulamayı çalıştırıp arama motoruna Instagram yazıp başlatmak. Bu sayede tıpkı mobil cihazınızdaki gibi Instagram anasayfası açılacak ve sizden giriş bilgilerinizi isteyecektir. Giriş yaptıktan sonra cep telefonunuzdaki hibi bilgisayarınızda da artık kullanıma hazır hale getirmiş olacaksınız. Bir diğer yolu ise;

Gramblr ile Instagram Kullanma

Bu uygulama sayesinde Instagram hesabınıza kolaylıkla fotoğraf atabiliyorsunuz. Uygulamayı kurup çalıştırdıktan sonra tek yapmanız gereken o güzel Instagram hesabınıza giriş yapmak ve ardından istediğiniz fotoğrafı seçerek siteye ”Upload” etmek fakat karşımıza çıkan tek bir sorun var ki fotoğraf ebatları 650×650 olmalı ve 500 kb’den küçük olması gerekiyor aksi takdirde kesinlikle fotoğrafınızı siteye yükleyemiyorsunuz. Fotoğrafınızı seçtikten sonra yanda bulunan ”Save Caption” butonuna basarak fotoğrafınızı artık paylaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir