Instagram Profilime Bakanlar

instagram-22Yine bir Instagram başlığı. O kadar fenomen bir uygulama ki bu uygulama! Gerçekten her yerde Instagram hakkında birçok haber, site ve takipçi kazandıran birçok site mevcut. Gelelim profilime bakanlar konusuna, bunu gerçekten görebiliyor muyuz acaba?

Instagram gibi ani bir çıkışla devleşmiş bir uygulama hakkında artık her şey mevcut. Profilime kim bakmış, kaç kişi takipten vazgeçmiş, kimler karşılıklı takip yapmıyorlar ve takipçi nasıl kazanılır gibi birçok şey türedi bir zamanlar Twitter’da olduğu gibi. Uygulama birden popüler olmaya başlayınca birçok insan bu uygulama ile bağlantılı birçok internet sitesi ve hatta birçok uygulama çıkartıp sundu ama tabii ki birçoğu rivayet ya da boş kandırmacadan ibaret. Instagram’ınıza bakan kişileri görmek başlıklı uygulamalar asla gözünüzü boyamasın zira bir dolandırıcılığa kurban gidebilirsiniz. Instagram’da takipçi kazanmakta aslında güvenilir değil fakat en azından ona siz erişim veriyorsunuz fakat kimlerin profilinize girdiğinizin gösterilmesinin erişimini hiç bir kullanıcı vermediğinden, sizin profilinize bakanlarınızı görmeniz de çok düşük bir ihtimal. Güvenilmemesi taraftarıyız. Birçok uygulama var ve bu uygulamaların hepsi sizin adınıza siz fark etmeden başka insanları takip edip birçok fotoğraf beğenmekten ibaret. Neyi beğendiğinizi bilmeyecek misiniz kendi hesabınızda? Sizin adınıza yorum olarak birçok reklam yapıldığında fark etmeyecekmisiniz? Bu yüzden bu tarz uygulamalara asla güvenmemeniz taraftarıyız. Sizin haberiniz bile olmadan sizin adınıza insanları takip ederek para yolu ile takipçi satmakta olan bu sistemdeki insanlar sadece boş laftan ibaret olup sizi sadece reklam veya takipçi satın almak adındaki çıkarları için kullanıyorlar, aman dikkat!

Eğer ki bir uygulamayı denemek istediğiniz ve Instagram’ınıza erişim izni verdiniz fakat adınıza birçok insan takip edildi, reklam içerikli yorumlar bırakıldı, hiç bilmediğiniz belki de absürt içerikli fotoğraflar beğenildi. Bu uygulamaların sizin adınıza bir daha bir şey yapmaması adına ”Profilimi düzenle” butonuna tıklayıp Uygulama yönet kısmından uygulamanın adını bulup onu devre dışı bırakabilir ve takip ettiğiniz insanlarıda takipten çıkararak rahat edebilir ve Instagram’ın profilinize bakanları öğrenmemiş olsanız da tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir