Instagram Takipçi Arttırmanın Yolları

instagram-212010 yılının ekim ayında hayatımıza Instagram adında yeni bir sosyal medya uygulaması eklendi. Önceleri Facebook ve Twitter’da popüler olmak için yarışırken şimdilerde Instagram’da popüler olmak için adeta savaşıyoruz. Facebook’ta popüler olmak için arkadaş sayınızın fazla; Twitter ve Instagram’da popüler olmak içinse takipçi sayınızın fazla olması gerekiyor. Biz de sizin için son zamanların en popüler uygulaması olan Instagram’daki takipçi sayınızı nasıl arttırabileceğinizin yollarını araştırdık.
Instagram’da çok beğeni alan fotoğrafları inceleyin. Bu fotoğrafların sırrının ne olabileceğini düşünün ve bunları kendi çektiğiniz fotoğraflarda da uygulayın.
En iyi fotoğraf filtreleme uygulamalarını telefonunuza yükleyerek fotoğraflarınızın kalitesini arttırın. Çok fazla beğeni alan fotoğrafların hangi uygulamanın eseri olduğunu araştırın ve mutlaka siz de o uygulamayı telefonunuza yükleyin.
En çok kullanılan hashtagler, fotoğraflarınızın daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayarak takipçi kazanmanıza yardım edecektir. http://websta.me/hot http://tagstagram.com/. adresten en çok kullanılan hashtagleri öğrenebilirsiniz.
Instagram ile Facebook hesabınızı bağlarsanız Facebook arkadaşlarınız da takipçiniz olabilir hem de hiç bir zahmete girmeden Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınız otomatik olarak Facebook’ta da paylaşılır.
Aynı şekilde Twitter hesabınızı da Instagram hesabınıza bağlayın. Twitter fotoğrafın görüntülenmesine izin vermez; ama takipçileriniz oradaki linke tıklayarak sizin hesabınıza ulaşabilir.
Hobilerinizle ilgili sayfaları takip edin. Bu sayfalarda paylaşılan fotoğrafları beğenin. Her gün farklı sayfaların fotoğraflarını beğenirseniz bunlardan bir kısmı da sizi takip edebilir.
Beğendiğiniz fotoğraflara yorum yapmaktan çekinmeyin. Bir fotoğrafa yorum yaptığınızda kendinizi göstermiş olursunuz. Size yapılan yorumlara da teşekkür yorumları yazarak fotoğrafınızın popülerliğini arttırabilirsiniz.
Kişisel fotoğraflarınızı paylaşırken fazla açık pozlarınızı paylaşmamaya dikkat edin. Takipçi sayınızı arttıracağınızı düşünerek yaptığınız bu hareket, takipçi sayınızın azalmasına da neden olabilir.
İnsanların ilgisini çekebilecek türden fotoğraflar paylaşın. Bu gittiğiniz mekânın beğendiğiniz bir özelliği olabilir, yemek olabilir ya da ilginç bulduğunuz herhangi bir nesne ya da olay olabilir.
Fotoğraf paylaşımında bulunurken zamanlamanıza dikkat edin. Arka arkaya fotoğraf paylaşmanız bir önceki fotoğrafınızı gölgeleyebilir. Fotoğraf paylaşımlarınız arasında 3-4 saat bulunması daha iyi olacaktır.
Fotoğraflarınızın bazılarını kolaj yaparak paylaşmanız Instagram hesabınızdaki resimleri çeşitlendirecektir.
Fotoğraflarınıza yer bildirimi eklediğiniz takdirde orada bulunan kişiler de hesabınıza rahatlıkla ulaşabilir.
En önemlisi de her gün paylaşımda bulunun. Bu sayede takipçi sayınızı da korumuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir