Instagram SD Kartı Dolu Hatası

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından olan Instagram sosyalleşmek, reklam yapmak, ticaret yapmak adına birçoğumuz tarafından tercih edilmektedir. Özellikle telefonlarda çok fazla kullanılan Instagram uygulamasının hayatımıza bu kadar kısa sürede bu kadar fazla dahil olması kullanım alanlarının fazlalığı, çeşitliliği elbette. Ancak uygulamanın kullanıldığı telefonun durumuna göre bazı sorunlar yaşanılabilmekte. Özellikle depolamaya ayrılan kısım bazı telefonlarda çok düşük ve telefonun hafızasının hemen dolması sorunu çok fazla yaşanmakta. Telefona indirilen tüm uygulamalar belirli bir yer kaplamakta ve depolama alanı düşük telefonların depolama kapasitesi hemen dolmakta.
Instagram eğer sd kart dolu hatası veriyorsa sürekli telefonunuzun bu depolama alanını kontrol etmelisiniz öncelikle. Ya da tablet kullanıyorsanız onun. Depolama alanınız doluysa işinize yaramayan veya kullanmadığınız birkaç uygulamayı vs silip bir miktar boş alan bırakmalısınız telefonunuz ya da tabletinizin belleğinde.
Telefonunuzun ya da tabletinizde gereksiz thumb dosyaları bulunabilir. Eğer bunlardan arındırırsanız cihazınızı, yeterli miktarda yer açılabilecektir. Bu dosyaları tek tek bulup silebileceğiniz gibi bazı uygulamalar da geliştirilmiş bu gereksiz dosyaları kolayca bulup silebilen. Özellikle cleanmaster programı bu konuda işinizi rahatlıkla görecektir. Bunu tercih etmezseniz cleaner da kullanabilirsiniz.
Bu dosyalardan aygıtı temizlemenin amacı önbellek alabilecek kadar yer boşaltabilmek. Instagramın kullanılabilmesi için önbelleğinin sığabileceği kadar yer şart. Bir şekilde aygıtınızın hafızasında yer açtığınızdan emin olduktan sonra telefon ya da tabletinizi kapatıp yeniden başlatmalısınız ikinci adım olarak. Telefon ya da tabletimizde bir işlem yaptığımızda aygıtın o işlemi görebilmesi ya da yüklenilen silinen uygulamaların sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için kapatıp açma işlemini her zaman yapmamız gerektiğini artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Telefonunuzu kapatıp tekrar başlattıktan sonra yine sd kart dolu hatasını gördüyseniz bu sefer yapmanız gereken uygulamayı telefonunuzdan kaldırarak yeniden yüklemek olacaktır. Instagramı telefonunuzdan silme işleminin sırası şu şekildedir. Ayarlar kısmından uygulamaları yönet başlığını seçeceksiniz. Uygulamalar kısmı karşınıza çıktığında Instagramı bularak silme işlemini yapabilirsiniz. Bu kadar basit. Sonrasında android işletim sistemli telefona sahipseniz Google play store, ios işletim sistemli telefon kullanıyorsanız da apple store uygulamalarından yeni Instagram uygulamasını indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir