Instagram Yer Kaplama Sorunu

Instagram yer kaplama sorunu, mobil cihazlarda ve tabletlerde aktif olarak kullanmakta olduğumuz uygulamalar arasında yerini alan Instagram için bir ortam oluşturmamız gerekir. Zira bu ortam Instagram sitesinde yer alan hesabımızın fotolarımızı, videolarımızı ve kendi bilgilerimizin ve özellikle diğer kullanıcılardan tablet ve telefonumuzun içeriğinde yer alan önbellek kısmında birikmeye başlamaktadır. Sürekli biriken bu alanları belli aralıklarla temizlememiz gerekir. Donma ve kasma sırasında farklı uygulamaları kapatarak yada yeniden başlatarak cihazınız içerisinde yer alan önbellekleri temizlemeniz çok önemlidir. Temizleme işleminden sonra gelen bütün olaylar sizlerin karşısında olacağının yanında birde Instagram içerisinde daha basit yenken açabilirsiniz. Bu uygulama bizlere farklı imkan sağlamakla birlikte içeriğinde yer alan farklı işlevlerde sunmaktadır. İşlevler cihazımızın önbellek içeriğinde farklı bilgileri saklamasını sağladığı için kendimize göre belli bir aralıklar tercih ederek bu önbelleği temizlememiz gerekir. Cihazımızda yer alan diğer uygulamalar içinde bu yöntemi uygulamamız gerekir, bütün uygulamalar kendi içeriğinde her zaman için bir hayli fazla işlev içermektedir.
Antroid için Instagram yer kaplama sorunumuza değinecek olursak cihazımızdan ön kilit ekranını açtıktan sonra çoğunlukla sağ en alt bölgede yer alan ‘’Uygulamalar” kısmına basmamız gerekir. Daha sonrasında ise, “Ayarlar” kısmına girmemiz gerekir. Ardından ise “Uygulamalar” kısmına giriş yaparak “Uygulamaları Yönet” kısmının içine giriyoruz. Bu kısımda yer alan bütün uygulamalar akıllı mobil cihazın içerisinde kullanmakta olduğunuz uygulamalar yer almaktadır. Sonra aşağı doğru kaydırarak “Instagram” uygulamasını bulacağız. Instagram uygulamasının içeriğine kontrol ederek ekranımızı biraz daha aşağıya kaydırmamız ve “X.XX MB” “Önbellek Temizle” kısımlarını göreceğiz ve “Önbellek Temizle” kutusuna bastıktan sonra telefonumuzun hızlandığını göreceğiz.
IOS için Instagram yer kaplama sorunumuz için de aynı şekil kilit ekranını açarak ‘’Ayarlar’’ dan “Uygulamalar” kısmına girerek “Instagram” adlı uygulamaya girdikten sonra içeriğin yer alan “Önbellek Temizle” kutusuna basarak bu uygulama sorunumuzun hal olmasına yeterli olacaktır.
Windows phone için yer kaplama sorunu, yeni kuşak işletim sistemlerinden bir tanesi olarak adlandırılan Windows phone işletim sistemi Microsofta ait olmasıyla birlikte diğer mobil cihazlara göre direk “Ayarlar” kısmından uygulamaları bulduktan “Önbellek içeriğini temizle” kutusunu tıkladıktan sonra sorununuz çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir