Instagram Mesajlaşma Uygulaması

Müjde arkadaşlar sosyal medya foto paylaşma fenomeni haline gelen Instagram’a mesajlaşma özelliği gelmiş bulunmakta. Açıklanan basın toplantısında ‘’Instagram Direct’’iyi tanıtarak Instagram’da artık özel mesaj bölümün farklı şekillerde mesajlaşmanın mümkün olduğu söylendi. Bu özelliğiyle kesinlikle Instagram önemli bir dönüm noktasını ulaştı. Özellikle New York’ta açıklanan organizasyonda basın medyasının karşına geçen CEO Kevin Systrom, Instagram gibi popüler bir internet sitesinin yalnızca ‘’ Foto’’ ile sınırlı kalınmaması gerektiğini belirterek iletişimdeki rollerinin altını çizdi. Günümüzdeki insanların akıllı cihazlar yoluyla anı ölümsüzleştirerek toplumsallaştıklarını söyleyen Systrom, bireyler arası haberleşme yönlerindeki etkisini arttırmak için Instagram Direct’ i uygulamasını oluşturduklarını belirtiler.

Video ve fotolarımızı nasıl ölümsüzleştirdiğimiz yorum ve beğenmeler ile mesajlaşma şekline kadar, Instagram Direct’i da her zaman ki bildiğimiz mesajlaşma yoluyla Instagram kullanımımızın doğal bir parçası olacak tarzda bunu da kullanmaya başlayacağız. Instagram hesabımızı açtığımızda ana sayfamızda artık sağ üst kısmında yeni bir sembol karşımıza çıkacak. Instagram kullanıcılarının gönderdiği video ve fotoları bulabilmek ve gelen kutunuzu açmak için bu sembole kullanacağız. Sınırlı olacak şekilde bazı kişilere video yada fotolarımızı paylaşmak için, kamera düğmesine tıklayarak basit bir yolla video yada foto çekip düzenlememize yardımcı olmasını sağlayan aynı ekrana gireceğiz. Paylaşma ekranının üst kısmında, gönderiyi takipçilerimizle paylaşmak için “Takipçiler” ile belirli kişilere gönderme seçeneğini “Direct” göreceğiz. Direct uygulamasını kullanarak, video yada fotolarımızı fotoğrafınızı göndermek istediğiniz arkadaşlarımıza yada tanımadıklarımızın adlarını tıklayıp açıklamak istediğimiz açıklama yada herhangi bir şeyi yazdan sonra ‘’Gönder’’ kısmına dokunmamız yeterli olacaktır.

Instagram özel mesaj yoluyla tıpki Twitter’ deki gibi takip ettiğimiz diğer kullanıcılara video, yazı veya foto göndermemize yardımcı olan sistemde tek seferde 15 kişiye birden ileti yazabilmemiz mümkün kılınmıştır. Göndermiş olduğumuz videolarımızı, yazılarımızı yada fotolarımızı kimlerin gördüğünü, okuduğunu, kimlerin beğendiğini ve paylaştıklarımız andan itibaren hakkında konuşulduğu zaman alıcıların yorumlarını gerçek anlamda izlememiz mümkün. Takip ettiğimiz kişilerden aldığımız video ve fotolar gelen kutumuza girerek onları görme şansına sahip olacağız. Ayrıca da şayet tanımadığımız veya takip etmediğimiz bir kişi bizlere Instagram’ da bir foto yada video göndermişse, biz görene dek istekler kısmında yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir