Instragram Retrica Uygulaması

instagram-1
Bir zamanlar ”Iphone’u Retrica için alıyorum.” muhabbetlerini çok duyardık. O zaman Andorid’de olmayan bu uygulama kısa sürede birçok Apple kullanıcısının beğenisi toplamış ve görenlerini imrendirip bir Apple kullanıcısı olmaya teşvik ettiği de doğruydu. Artık Android’e gelmesi ile birlikte kısa zaman içinde beğeni toplayan bu uygulama hala her yerde karşımızda. Birçok farklı uygulama telefonlarımızda yer edinse de unutulamayan bir uygulamadır Retrica. Kimsenin asla silmeye kıyamayacağı, hala kullanmaya devam edeceği ve gün geçtikçe yenilenen Retrica’nın modasının biraz zor geçeceğini de gözlemlediğimizi söylemek isteriz. Bilmeyen yoktur dediğimiz bir uygulamadır fakat bilmeyenler için kısaca Retrica ve Retrica’nın Instagram’da ne durumda olduğuna bir göz atalım;
Retrica son zamanın en popüler Ios fotoğraf çekme uygulamalarından biridir. Fotoğraflarınız için çok sayıda özel efekt içeren bu program birçok kullanıcının gözdesi olduğu gibi Instagram’da da sık sık kullanılır.

Bildiğimiz üzere Instagram’da da IOS’un çeşitli efektlerle düzenlenmiş ve efektli fotoğraf çekiminde birçok kullanıcının beğenisini toplamış Retrica’da sıkça kullanılmakta. Bu fotoğraf sayesinde efektli fotoğraflar çekebilirsiniz. İsterseniz bunu tek bir fotoğraf şeklinde değil de 4’lü, 8li, 2’li kombinasyonlar şeklinde de ayarlarını yapıp fotoğraf karenizi ona göre ayarlayabilirsiniz. Instagram’da sıkça kullanılan fakat bu sıralarda popülerliği düşmüş olan Retrica uygulaması bu yıllara kadar çok işlev görmekteydi. Fakat şuan insanlar bu uygulama yerine fotoğraf düzenleme uygulamalarını tercih ediyorlar fakat Retrica fotoğraf çekmek uygulamaları arasındaki en popüler uygulama olma ünvanını hala korumakta. Retrica’nın orjinal sürümü ilk olarak Ios’ta kullanıma sunulduktan sonra bu yıllar içerisinde Android’de de yer edinerek büyük beğeni toplamayı başarmış ve kullanıcı kitlesini genişletmiştir. Bu uygulama sayesinde bir anı bir çok kareden efektli şekilde resmedebiliyor başta Instagram olmak üzere çeşitli sosyal ağlar üzerinde paylaşabiliyor ve takipçilerinizi sevindirebiliyorsunuz. Denememiş iseniz hemen denemelisiniz! Bu uygulama resmin yapısını bozmadan kusursuz bir biçimde çeşitli kategorideki, istediğiniz herhangi bir efekt ile donatıyor ve fotoğrafınıza daha harika bir boyut kazandırıyor.

Eğer indirmek istiyorsanız;

Google Play Store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.venticake.retrica&hl=tr
Appstore https://itunes.apple.com/tr/app/retrica/id577423493?mt=8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir