nasıl instagram fenomeni olunur

Nasıl Instagram Fenomeni Olunur?

Hepimizin de bildiği gibi çağımız artık internet ve teknoloji çağıdır. Bu sebepten dolayı para kazanmaktan iletişim kurmaya, ünlü olmaktan sosyal ilişkiler geliştirmeye pek çok farklı iş ve ihtiyaç internet ortamından giderilmektedir. Bu ortamlar arasında en çok dikkat çeken ise her geçen gün daha da fazla artan kullanıcı sayısı ile Instagram olmaktadır. Pek çok kişi bu sosyal medya ortamı aracılığı ile para ve popülerlik kazanmakta ve bu duruma da Instagram fenomeni olma adı verilmektedir.

instagramda popüler olmak

Instagram’da Popüler Olmak

Siz de Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak ve bu sayede popülarite kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken belli başlı şeyler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları işe şu şekildedir;

  1. Söz konusu olan sosyal medya platformunu kullanan kişilerinde fark ettiği üzere belli bir sayının üstünde takipçisi olan Instagrammerların en büyük özelliği farklı ve dikkat çekici konularda paylaşım yapmalarıdır. Bu sebepten dolayı siz de kendinize bir konsept belirlemeli ve bu alanda orijinal paylaşımlar yapamaya özen göstermelisiniz.
  2. Bunun yanı sıra kullanmakta olduğunuz hesabınızı daha fazla kişinin takip etmesini sağlamak için Instagram takipçi satın alma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu seçenek size yapmakta olduğunuz paylaşımların kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaşması olanağını sağlayacaktır. Böylece tanınırlığınız artacak ve fenomen olma yolunda hızlı bir giriş yapmış olacaksınız.
  3. Satın aldığınız takipçiler ile beraber yeni kullanıcıların da dikkatini çekme imkanınız ortaya çıkacaktır. Bahsi geçen bu süreci devam ettirmek her geçen gün daha da fazla büyümek için dikkat etmeniz gereken bir başka detay ise devamlı ve sistemli olarak paylaşım yapmaktır. Bu sayede daimi takipçiler kazanabilirsiniz.

instagram fenomenleri ne kadar kazanıyor

Instagram Fenomenlerinin Kazançları

Bahsi geçen bu süreci başarı ile tamamladıktan sonra siz de fenomen olabilir ve hatta bu ortamdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Takipçi sayınızın artması ile reklam alma işlemine başlayabilir ve bu sayede yalnızca paylaşım yaparak kendinize bir gelir sağlayabilirsiniz.
Ortalama olarak günde 50 bin görüntülenmesi olan bir sayfanın story kısmında yirmi dört saatlik bir reklam yapmasının fiyatı 35 ile 50 Türk Lirası arasında değişmektedir. BU rakamlar takipçi sayısına paralel olarak artış göstermekte ve her geçen gün daha da büyük tutarlarda kazançlar sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir