Instagram Yeni Konum Ekleme 2018

Herkese Merhaba,

Bu yazımızda 2018 yılında Instagram yeni konum ekleme nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız. Beklemenize gerek kalmadan çok kısa süre içerisinde instagrama konum eklemek mümkündür.

instagram konum ekleme 2018

Instagram bildiğiniz gibi bir çok kişi tarafından günün her anında ve her yerde kullanılan bir uygulamadır. Özellikle yeni bir işletme açan kişiler, kendi işletmelerinin popülerliğini arttırmak adına instagram profilleri oluşturuyor. Potansiyel müşterilerinin yeni işletmelerini farketmesinde instagram artık önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle bu tür yerler için instagrama yeni konum eklemek 2018 yılında çok önemlidir diyebiliriz.

Peki 2018 Yılında Instagrama Yeni Konum Eklemek Kolay Mı?

Bazı siteler instagram’a konum eklemek için Google Haritalar servisine kayıt olmak gerektiğini ya da google işletmeler gibi servislerde profil oluşturmak gerektiğini belirtmektedir. Fakat bu tarz şeylere kesinlikle gerek yoktur. Instagram’da yeni konum için tek yapmanız gereken Facebook uygulaması üzerinden konum oluşturmaktır.

Peki Facebookta Nasıl Yeni Konum Oluştulur Derseniz

Facebookta yeni konum oluşturmak çok kolaydır. Sadece herhangi bir gönderi paylaşmamız gerekiyor. Profilimizde “Ne düşünüyorsun?” gibi kısımda herhangi bir yazı ya da fotoğraf paylaşabiliriz. Tek dikkat etmemiz gereken sağ alt bölümdeki ikona tıklayarak bir konum eklemek.

Konum ekleme kısmında çevremizdeki bir çok konum çıkacaktır. Fakat bizim eklemek istediğimiz konum gözükmeyecektir. Bu durumda yeni konu ekleme kısmına üst kısımdan işletmemizim adını yazıyoruz.

Sonrasında kategori ve adres gibi bilgileri doldurduktan sonra konumumuzla paylaşımımızı yapmamız gerekiyor.

Instagram Yeni Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Artık dilediğimiz fotoğraf, video ya da hikayemizde yeni konumumuzu instagramda paylaşabiliriz. Facebook ve instagram aynı verileri kullandığı için ekstra bir şey eklememiz gerekmiyor. Facebookta bir kez konumumuzu paylaştıktan sonra artık instagramda da yeni konumumuzu paylaşabiliyoruz. Sadece ismi gözükmeyebilir ilk etapta anasayfada bu nedenle ilk harflerini ya da tamamını yazarak yeni konumumuzu bulmamız gerekmektedir.

Sizlere basit şekilde 2018’de instagrama yeni konum eklemeyi anlatmayaçalıştık. Takıldığınız bir yer olursa yazının altında bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir