Instagram'da özgün profil oluşturmak

Instagram’da Etkili Profil Oluşturma

Sosyal ağları kullanabilmek için hepimizin öncelikle bir profil oluşturmamız gerekir. Sosyal ağ profili sizin diğer insanlarla etkileşim kurabilmeniz için oldukça önemli bir adımdır. Şayet sizde Instagramı sıkça kullanan ve takipçi sayısına oldukça önem veren biriyseniz Etkileyici Instagram Profili oluşturarak hem takipçi kazanabilir hem de etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Elbette Instagram da takipçi kazanmanın başka yolları da var. Dilerseniz ücret karşılığı sahte takipçi satın alabilir sizi çok fazla kişinin takip ettiği izlenimini yaratabilirsiniz. Fakat bu durum size gerçek takipçilerin takip ettiği durum kadar haz vermeyecektir. İşte tam da bu yüzden etkileyici Instagram profili oluşturmak kaçınılmaz olacaktır.

Etkileyici Instagram Profili İçin Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar

Instagram'da özgün profil oluşturmak
Instagram’da özgün profil oluşturmak

1. Özgün Profil Oluşturmak

Profil oluştururken ilk dikkat edeceğiniz nokta profil resminizdir. İnsanlar isminizden önce profil resminize dikkat ederler. Bu yüzden profil fotoğrafınızı seçerken, fotoğraftaki renklerin uyumuna çok dikkat etmeniz gerekir. Karmaşık renkte fotoğraflar takipçiler tarafından çok fazla ilgi görmezler. Bunun yerine en fazla 3 renkte ve sade bir fotoğraf seçtiğiniz takdirde, paylaşım yaptığınız zaman insanların sizin olduğunuzu anlaması daha kolay olacaktır. Kurumsal firmaların Instagram profili için seçecekleri en doğru resim elbette logoları olacaktır. Fakat kişisel bir profil ise daha çok yüz fotoğrafının kullanılması isabetli karar olacaktır.
Bunun yani sıra profil fotoğrafında dikkat etmeniz gereken diğer adımlar;
• Fotoğrafta yalnızca siz olun.
• Arka plan renginin sade olmasına dikkat edin.
• Fotoğrafta filtre kullanmamaya özen gösterin.
• Göğüs hizasına kadar olan fotoğrafları kullanmaya dikkat edin.
• Profil fotoğrafında en fazla 2-3 renk tonu olmasına dikkat edin.

instagram bio oluşturma
instagram bio oluşturma

2. Yalın Bir Biyografi Oluşturun

Profil fotoğrafınızı yukarıdaki adımları dikkat ederek uyguladıktan sonra bir diğer önemli adim ise takipçilerinizin sizin sayfanıza girdiğinde hakkınızda bilmesi gereken önemli bilgileri öğrenmesidir. Biyografiniz hakkında dikkat etmeniz gereken adımlar ise;
• Öncelikle yaşadığınız yerden mutlaka bahsedin.
• Taşıdığınız özelliklerden mutlaka bahsedin.
• Kendi hakkınızda yazdığınız bilgilerin gerçek olmasına mutlaka dikkat edin. Gerçek olmayan bilgiler takipçileri eninde sonunda sizden uzaklaştıracaktır.
• Daha renkli bir profil için ikon kullanmanız yerinde bir karar olacaktır.
• Şayet farklı dillerde paylaşım yapıyor ya da yabancı kişilerle iletişime geçebilen biriyseniz, konuştuğunuz dillerden ufak bilgiler vererek takipçilerinizi bilgilendirmiş olursunuz.
• Biyografi kısmını bos bıraktığınız takdirde etkileşim oranınızın oldukça az olacağını unutmayın.

instagram kullanıcı adı
instagram kullanıcı adı

3. Akılda Kalıcı Kullanıcı Adı Seçin

Instagram da en önemli adımlardan bir diğeri de elbette Kullanıcı adi oluşturmak olacaktır. Genellikle çoğu kişi ad ve soyad seklinde kullanıcı oluşturmak ister, fakat aynı ad ve soyad da çok fazla kişi olabileceğinden muhtemelen daha önceden alınmış olacaktır. Şayet daha önceden kullandığınız ve herkes tarafından bilinen lakabınız ya da başka bir adınız varsa bunu kullanarak da kullanıcı adi oluşturmanızı mümkün.
• Kullanıcı adinin özgün ve kısa olmasına dikkat edin.
• Anlamı olmayan harf ve kelimeleri kullanıcı adı olarak kullanmayın.
• Kullanıcı adında harf yerine rakam kullanmaktan ve bu şekilde ad olarak görünmesinden kaçının.
• Genel olarak sürekli kullanmış olduğunuz ve diğer sosyal ağlarda geçerli olan kullanıcı adını kullanmaya özen gösterin. Bu sizin kısa sürede tanınmanıza sebep olacaktır.
• Kullanıcı adınızı seçerken daha önce kimsenin kullanmadığı değişik adlar seçmeli ve aratıldığında karşılarına yalnızca siz çıkmalısınız.

Instagram paylaşımlarının önemi
Instagram paylaşımlarının önemi

4. Instagram Paylaşımlarınızın Önemi

Profilinizde paylaştığınız gönderiler, kullandığınız hashtaglar, paylaşım zamanlarınız, açıklamalarınız takipçi sayınızın artmasında ya da diğer kullanıcıları sayfanıza çekmede önemli rol oynamaktadır. Farklı ve özgün paylaşımlar diğer kullanıcılara profilinizin kaliteli ve farklı olduğunun izlenimini yaratacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir